Witamy na polu mini golfa!

Dołek 1 – Wiatrak

Z założenia najprostsze pole pozwala na trafienie do dołka zaledwie jednym uderzeniem w linii prostej. Dla grających po raz pierwszy nie jest to jednak takie oczywiste… :)

 

Dołek 2 – Dom podcieniowy

Ta miniatura architektury typowej dla żuławskiej wsi urozmaica planszę skręcającą w prawo. Dodatkowy krawężnik ustawiony pod kątem 45° w rogu pozwala efektywniej celować do dołka.

 

Dołek 3 – Mostek

Mostek jest pierwszą z wąskich przeszkód. Końcowy sukces na tym polu wymaga już precyzji uderzenia.

 

 

Dołek 4 – Latarnia morska

Trafienie do dołka na tym polu wymaga przeprowadzenia piłki przez tunel w środku latarni morskiej. Trafienie do wejścia do latarni wymaga precyzji. Jednocześnie zwrócić trzeba uwagę na siłę uderzenia, zbyt duża spowodowała kilka „tajemniczych zaginięć” piłek golfowych w czeluściach latanii. :)

 

Dołek 5 – Podwójna hopka

Sukces na tym polu wymaga przed wszystkim umiejętnego dobrania siły uderzenia. Zbyt słabe pierwsze uderzenie powoduje zwielokrotnienie ilości kolejnych uderzeń. Zbyt duża siła uderzenia na początku skutkuje wybiciem piłki poza pole…

 

Dołek 6 – 360°

Trafienie w pętlę wymaga podobnej precyzji jak w przypadku pola numer 3. Przeprowadzenie piłki przez pętlę jest bardzo widowiskowe i daje dużo satysfakcji. Przy odpowiednim doborze siły uderzenia możliwe jest trafienie piłką do dołka już za pierwszym razem!

 

Dołek 7 – Pochylnia

To jedno z najtrudniejszych pól. Wymaga uderzenia piłki z odpowiednio dobraną siłą w sposób przypominający nieco grę na stole bilardowym. By przebić piłkę przez pochylnię należy wykorzystać możliwość odbicia piłki pomiędzy krawężnikami.

 

Dołek 8 – Daytona

Przeprowadzanie piłki przez zakręt daytona jest bardzo widowiskowe. Piłka na zakręcie dostaje dodatkowego przyśpieszenia. By tak się stało trzeba precyzyjnie wycelować piłką w wejście w zakręt.

 

Dołek 9 – Mini Diving range

Jedyna plansza na naszym polu składająca się z dwóch oddzielnych części. Przebicie piłki przez skocznię na drugą planszę z dołkiem wymaga umiejętnego doboru siły uderzenia.

 

Dołek 10 – Ratusz

Ostatnia i zarazem najtrudniejsza plansza. By ukończyć grę trzeba wykorzystać wszystkie wcześniej nabyte umiejętności. Wymagana jest precyzja trafienia w wąski wlot pochylni, odpowiednia siła by piłka wtoczyła się pod górę, a równocześnie nie przesadzanie z uderzeniem, by piłka zmieściła się w otworze w dachu. Tutaj można spędzić naprawdę dużo czasu… :)

 

 
This template downloaded form free website templates